Pierwszy mecz - efektowne zwycięstwo

• autor: Daro70, 2013-09-02 12:25

JASTRZĘBIE II BIELSZOWICE - SZOMBIERKI BYTOM

0   :   10

Niejako w cieniu sukcesu I drużyny, w niedzielny poranek, nasza młodzież (najstarszy zawodnik ma 21 lat, reszta w przeważającej większości mogłaby występować w lidze juniorów) zainaugurowała sezon 2013/2014 w katowickiej klasie B. Pierwszy mecz przyszło rozegrać nam na wyjeździe z rezerwami Jastrzębia Bielszowice. Mecz miał dwa oblicza, do 27 minuty w miarę wyrównane spotkanie, kilkoma akcjami zaczepnymi po obu stronach i jedną stuprocentowa sytuacją zmarnowaną przez gospodarzy i typowy mecz do jednej bramki od 28 minuty. W 27 minucie Szombierki przyspieszyły, Szydłowski wypuścił Szuberta a ten „założył siatkę” bramkarzowi gospodarzy i było 1:0, trzy minuty później w rewanżu niejako, Szubert wypuścił Szydłowskiego, a ten wpakował piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza. W 35 minucie padła bodaj najładniejsza bramka meczu. Dawid Hulak pociągnął piłkę środkiem boiska i zdecydował się na strzał z 25 metra, piłka po pięknym strzale wylądowała pod poprzeczką bramki Jastrzębia. Dwie minuty później ponownie wpisuje się na listę Szydłowski i z bagażem czterech bramek zrezygnowani piłkarze Jastrzębia wędrują do szatni na przerwę. W drugiej połowie na boisku panowała niepodzielnie tylko jedna drużyna, a ładne składne akcje co chwila zagrażały bramce gospodarzy. Już w 47 minucie kapitan gości podwyższa na 5:0 wkręcając w walca obrońców Jastrzębia na polu karnym. W 62 minucie Kapica podwyższa na 6:0, w 75 Szydłowski zdobywa swoją 3 bramkę, w 83 Halik popisuje się sztuczką techniczną i podwyższa na 8:0. W między czasie trener Janusz Kluge dokonuje kompletu zmian a na boisku z powodzeniem meldują się kolejno, Wiśniowski, Sieja, Marszałek i Jendrysik. I kiedy wydawało się że wynik jest już ustalony, ostatnie dwa ciosy zmęczonej i zrezygnowanej drużynie Jastrzębia zadał Szubert ustalając wynik spotkania na 10:0.

Bardzo dobra gra całej drużyny, świetne przygotowanie do sezonu, a najbliższe mecze pokażą na ile jeszcze stać młode lwy z Szombierek.

Autor: Andrzej Szubert